Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce to złożony proces, który obejmuje nie tylko odpowiednie wykonanie witryny, ale także treści, słowa kluczowe, meta znaczniki, linki, szybkość ładowania i wersję mobilną. Konsulting SEO, czyli przekazanie optymalizacji specjaliście, jest dobrym rozwiązaniem dla małych i dużych firm.

Co to jest konsulting SEO?

Konsulting SEO jest jednym ze skutecznych narzędzi, wykorzystywanych w celu poprawienia widoczności i pozycji swojej strony firmowej w wyszukiwarce Google. Specjalista w dziedzinie SEO przeprowadza wywiad z właścicielem witryny, a następnie dokładnie analizuje wszystkie elementy, które składają się na pozycjonowanie i proponuje rozwiązania, które można zastosować, aby zwiększyć ruch na stronie i dopasować ją do algorytmów Google.

Konsultacje SEO to inaczej doradztwo w zakresie pozycjonowania strony firmowej wskazujące przedsiębiorcy kierunek podążania, który pozwoli na podniesienie swojej pozycji w wyszukiwarce, zwiększenie ruchu na stronie oraz zainteresowanie użytkowników, zatrzymanie ich na dłużej i zachęcenie do skorzystania z usług firmy. Poza tym specjalista SEO w czasie konsultingu SEO przekazuje wiedzę dotyczącą:

  • prowadzenia witryny,
  • działań SEO na stronie i poza nią, które warto stosować oraz tych, które są zakazane i grożą nałożeniem kar,
  • działań, które można i należy podjąć od razu, aby uzyskać pożądane efekty,
  • narzędzi, np. ułatwiających monitorowanie ruchu czy dobieranie słów kluczowych,
 • popełnianych błędów i możliwości ich rozwiązania.

Kiedy warto zdecydować się na konsulting SEO?

Konsulting SEO jest dobrym rozwiązaniem dla osób lub firm, które chcą zwiększyć ruch na swojej stronie, przebudować ją, wprowadzić nowy produkt lub dopiero zamierzają ją uruchomić i szukają rozwiązań oraz pomysłów na jej prowadzenie. Przeprowadzenie analizy SEO pozwoli także wskazać możliwą przyczynę niskiej pozycji w wyszukiwarce lub niedostatecznej konwersji.

Z konsultacji warto skorzystać także przed podjęciem współpracy z agencją SEO lub w celu zweryfikowania jej działań. Spojrzenie specjalisty z zewnątrz pozwoli na wdrożenie świeżych pomysłów, dotyczących prowadzenia strony www i docierania do użytkowników.

Konsulting SEO: oferta

W zakresie konsultacji SEO swoim klientom oferuję:

  • dokładną analizę dotychczasowych działań,
  • analizę zamieszczonych treści na stronie pod kątem słów kluczowych i meta znaczników,
  • analizę linków zewnętrznych i wewnętrznych,
  • analizę wersji mobilnej, szybkości strony oraz jej wyglądu,
  • narzędzia, z których można korzystać samodzielnie,
 • naukę podstaw SEO.

Post Author: Angelika Janowicz

Z wykształcenia jestem pielęgniarką. Przygodę z copywritingiem medycznym rozpoczęłam od stworzenia internetowej bazy wiedzy dla studentów pielęgniarstwa, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Współpracuję z agencją SEO w zakresie tworzenia artykułów o tematyce zdrowotnej dla dużych serwisów internetowych.

One Reply to “Czym jest konsulting SEO?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *